The Doors

   Joel Brodsky (1939 - 2007)


    Žádaný americký fotograf jehož práce zahrnuje přes 400 hudebních obalů. Jeho práce zahrnuje fotografie Jima Morrisona a The Doors, Iggyho Popa, Isaaca Hayese, skupiny The Ohio Players, Van Morrisona, The Stooges, Jamesse Browna, Arethy Franklin, skupiny Kiss, Toma Waitse a mnoho dalších.
    Brodsky nafotil mnoho nejznámějších fotografií skupiny The Doors. Jeho fotografie je na zadním obalu první desky. Z jeho dílny pochází i obal Strange Days. Nejznámější je ovšem jeho kolekce The Young Lion.
    V roce 1966 nafotil známou kolekci snímků zachycující Jima Morrisona, kterou nazval The Young Lion (Mladý lev). Kolekce zahrnuje Jimovu fotografii s roztaženýma rukama, která se později stala rockovou ikonou. Zajímavostí je, že Jim před fotografováním celý den popíjel.

Nebyl divoký opilec, vlastně byl docela tichý. Jeho rovnováha ale nebyla nejlepší... přesto bylo skvělé ho fotografovat, protože měl velmi zajímavý výraz.
(Joel Brodsky)
Zdroje:
novinky.cz
archives.waiting-forthe-sun.net
The Doors Natolik shodil důvod existence policie jako takové, že mohl vzít ty děti, nasměrovat je a ony by pro něj všechny zemřely. Bylo to neuvěřitelné.
(Bill Sidons)
The Doors Jim řekl lidem: ,To stačí. Nepřišli jste sem poslouchat muziku... nepřišli jste sem na dobrou rock and rollovou kapelu - přišli jste se podívat na něco, co jste ještě neviděli, na něco většího, než co jste kdy zažili... Co mám udělat? Co kdybych vám ukázal svoje péro? Copak právě tohle nechcete?' Tak si svlékl košili, dal si ji před sebe a začal tančit s košilí před rozkrokem, a pak ji odtáhnul - ,Viděli jste to, viděli jste to, hele, tadyhle, koukejte, ukázal jsem ho, ukázal jsem ho.
(Ray Manzarek o aféře v Miami)TOPlist