The Doors

John Densmore


    John Paul Densmore se narodil 1.prosince 1944 v Los Angeles. Na bicí hrál od svých dvanácti let.
    Často měnil školy. Chodil na Santa Monica, Los Angeles i San Fernando Valley State. Spolu s Robbiem Kriegerem hrál ve studentské kapele Psychedelic Rangers.
    Po rozpadu The Doors působil nějaký čas spolu s Robbiem jako producent. Později hrál v kapele Robbyho Krigera  Butts Band. V současnosti (2007) působí v indiánsko-jazzovém seskupení s názvem Tribal Jazz.
    V roce 2006 vyhrál Densmore soudní spor nad zbylými žíjícími členy skupiny Doors, klávesistou Rayem Manzarekem a kytaristou Robbym Kriegrem, že jejich projekt na obnovení skupiny nesmí používat jméno Doors a jejich výdělky se musely zařadit do majetku této rockové skupiny.
   
   


Zdroje:
John Densmore - wikipedie
Stránka
Vítezslav Štefl: Kytaroví velikáni - Robbie Krieger

The Doors Ani nevím proč jsem to udělal. Možná proto, že z těch tří sálalo obrovské nadšení něco dělat a někam to dotáhnout.
(Robbie Krieger)

The Doors Na veřejnosti a na deskách budí dojem, že je náladový, temperamentní, že má povznesenou duši a že je čímsi nadopovaný. Jakmile ho uvidíte při vystoupení, uvědomíte si, že také vypadá nebezpečně, což se u básníka může zdát rozporuplné.
(Fred Powledge, časopis Life)TOPlist