The Doors

L.A. Woman (1971)1.The Changeling    (4:22)
2. Love Her Madly    (3:20)
3.Been Down So Long    (4:41)
4.Cars Hiss By My Window    (4:12)
5.L.A.Woman    (7:55)
6.L'America    (4:37)
7.Hyacinth House    (3:11)
8.Crawling King Snake    (5:00)
9.The Wasp    (4:16)
10.Riders On The Storm    (7:09)
Texty všech skladeb

    Poslední album The Doors s názvem L.A.Woman. Spolu s prvním albem se řadí k tomu nejlepšímu, co The Doors, kdy vytvořili. Nahrávání probíhalo v poklidné atmosféře za podobných podmínek jako první album. Při skladbách se hodně improvizovalo a natáčení probíhalo rychle. Samotné nahrávání zabralo pouze deset dnů. Natáčelo se prakticky "naživo" bez dalších následných úprav. Právě proto celé album vyznívá svěže a energicky. Jimův hlas zhrubl a je plný naléhavosti. Je zde vidět další posun směrem k blues. Pokud srovnáme první a poslední desku, vidíme výrazný vývoj kapely.
    Mezi nejlepší skladby alba patří titulní L.A. Woman, Love Her Madly a Riders On The Storm, u kterého při psaní textu Jim čerpal ze zážitku z dětství.
The Doors Pomalu si myslím, že je jednodušší lidi strašit než je rozesmívat.
(Jim Morrison)

The Doors Jim řekl lidem: ,To stačí. Nepřišli jste sem poslouchat muziku... nepřišli jste sem na dobrou rock and rollovou kapelu - přišli jste se podívat na něco, co jste ještě neviděli, na něco většího, než co jste kdy zažili... Co mám udělat? Co kdybych vám ukázal svoje péro? Copak právě tohle nechcete?' Tak si svlékl košili, dal si ji před sebe a začal tančit s košilí před rozkrokem, a pak ji odtáhnul - ,Viděli jste to, viděli jste to, hele, tadyhle, koukejte, ukázal jsem ho, ukázal jsem ho.
(Ray Manzarek o aféře v Miami)TOPlist