The Doors

Ray Manzarek


    Raymond Daniel Manzarek se narodil v Chicagu 12.února 1939. Studoval klasickou hudbu na konzervatoři v Chicagu. Na UCLA se Ray seznámil s Jimem Morrisonem a rychle se s ním spřátelil.
    V roce 1965 spolu založili hudební těleso The Doors, kde hrál na klávesy. Příležitostně se na koncertech ujal také zpěvu, když toho opilý Morrison nebyl schopen. Na posledních dvou albech Other Voices a Full Circle, která vyšla po Morrisonově smrti už zpíval jenom on spolu Robbiem Kriegerem.
    Po rozpadu The Doors natáčí alba Golden Scarab (1974), Whole Thing Started With Rock´n´Roll a Now It´s Out Of Control (1975) s kalifornskými hudebníky a v roce 1977 zakládá skupinu Nite City.  Později působí jako manažer a producent v Kalifornii..
   


Zdroje:
Stránka
Nová ilustrovaná encyklopedie rocku

The Doors Mluvíte s číslem tři.
(Jim Morrison po smrti J.Heindrixe a  J.Joplin )
The Doors Jsou věci, které znáte, a jiné, které ne - známé a neznámé - a mezi nimi jsou dveře. To jsme my. Tvrdíme, že lidé nejsou jen duše, ale také velmi smyslné bytosti, a to není zlé. Peklo se zdá být mnohem víc fascinující a bizarnější než nebe. Abyste se stali celistvou bytostí, musíte ,prorazit na druhou stranu.
(Ray Manzarek)TOPlist