The Doors

Ray Manzarek


    Raymond Daniel Manzarek se narodil v Chicagu 12.února 1939. Studoval klasickou hudbu na konzervatoři v Chicagu. Na UCLA se Ray seznámil s Jimem Morrisonem a rychle se s ním spřátelil.
    V roce 1965 spolu založili hudební těleso The Doors, kde hrál na klávesy. Příležitostně se na koncertech ujal také zpěvu, když toho opilý Morrison nebyl schopen. Na posledních dvou albech Other Voices a Full Circle, která vyšla po Morrisonově smrti už zpíval jenom on spolu Robbiem Kriegerem.
    Po rozpadu The Doors natáčí alba Golden Scarab (1974), Whole Thing Started With Rock´n´Roll a Now It´s Out Of Control (1975) s kalifornskými hudebníky a v roce 1977 zakládá skupinu Nite City.  Později působí jako manažer a producent v Kalifornii..
   


Zdroje:
Stránka
Nová ilustrovaná encyklopedie rocku

The Doors Vypadalo to evropsky. Rozhodně tovypadalo líp. než kdyby tam byly ty naše zasraný ksichty.
(Jim Morrison o albu Strange Days)
The Doors Když byl s lidmi, choval se tak, jak to od něj očekávali. Někdo říkal, že je něčím jako zrcadlem, které vás odráží. Když jste čekali pána temnot, vyhověl vám... jednou jsem mu řekla, že v něm vidím velmi ostýchavého člověka, který vyvolává senzace, aby se za ně schoval. Odpověděl, že jsem velmi vnímavá a že to ode mne vůbec není hezké - takhle mu to říct
(Patricia Kennealyová)TOPlist